Jesteś tutaj: Start » Aktualności » Ekstraklasa » Słaby koniec słabego sezonu
czwartek, 25 Maj 2017

Słaby koniec słabego sezonu

Drukuj PDF

W ostatniej kolejce sezonu Piotrcovia przegrała, po raz trzeci w tych rozgrywkach, z zespołem UKS PCM Kościerzyna 26:29, na szczęście nie zmieniło to pozycji na koniec rozgrywek. W 2017 roku MKS Piotrcovia jest ósmą drużyną w kraju.

Pierwsza połowa była dynamiczna i widowiskowa, zespoły bardziej angażowały się w szybką i dynamiczną grę w ataku pozycyjnym oraz szybkie kontry po błędach przeciwniczek (których nie brakowało w naszym zespole) niż w defensywę, stąd wysoki wynik (18:18) do przerwy. Rezultat dobrze odzwierciedla wydarzenia na boisku, wszystko toczyło wokół remisu, a żaden z zespołów nie prowadził różnicą większą niż 2 gole. Druga połowa wyglądała zupełnie inaczej, nie było już tak wiele bramek, szczególnie zawodniczkom Piotrcovii z trudem przychodziło ich zdobywanie. Gdyby nie wprowadzona po przerwie Daria Opelt ( aż 15 udanych interwencji, wiele z nich w sytuacjach sam na sam) to kibice zgromadzeni w Hali Relax już na samym początku drugiej odsłony straciliby nadzieję na korzystny rezultat. Piotrcovia wychodziła kilka razy na jednobramkowe prowadzenie, ale nie udawało się go powiększyć. Liczne błędy i straty w ataku były bezlitośnie wykorzystywane przez przeciwniczki, które pod koniec spotkania wyszły na prowadzenie 27 :23. W ostatnich minutach akcje Piotrcovii znów stały się składne i można było jeszcze odwrócić losy spotkania, ale wtedy zawiodła skuteczność, między innymi dwa niewykorzystane karne przyczyniły się do, na szczęście ostatniej, porażki w tym sezonie. Nie imponujący warunkami fizycznymi, ale za to szybki i bardzo zwinny zespół z Kościerzyny obnażył główny mankament Piotrcovii czyli brak płaskiej, szczelnej, dobrze zorganizowanej obrony. Nasze zawodniczki wychodziły do przodu robiąc luki w strefie, a dla zawodniczek gości były to tylko zaproszenia do dynamicznych wejść w strefę, które zwykle kończyły się bramkami. Nie zawsze uda się rzucić w meczu 30 bramek, wtedy pomóc musi obrona, a tego dziś zabrakło.

PIOTRCOVIA - UKS PCM KOŚCIERZYNA 26:29 (18:18)

PIOTRCOVIA - Sarnecka, Opelt - Despodovska 9 (4/5 karne), Kopertowska 4, Kucharska 4, Dronzikowska 3, Belmas 3, Klonowska 2, Ivanovic 1 (0/1), Marszałek, Wypych, Szafnicka.

Kary 2 min (Marszałek)

UKS PCM KOŚCIERZYNA - Kordunowska, Łoś - Krajewska 6, Białek 5, Belter 4 (1/2), Rogożeńska 3, Konofał 3 (2/2), Ziółkowska 3, Jakubowska 2, Neitsch 2, Sus 1.

Kary 2 min (Białek)

Najlepszymi snajperkami Piotrcovii w sezonie 2016/17 zostały Monika Kopertowska 124 trafienia, Zorica Despodovska 119 i Aleksandra Kucharska 98 goli.