Jesteś tutaj: Start » Aktualności » Ekstraklasa » Widowiskowa wygrana !!!
wtorek, 27 Cze 2017

Widowiskowa wygrana !!!

Drukuj PDF

Piotrcovia dziś po raz czwarty w tym sezonie pokonała KPR Gminy Kobierzyce, po bardzo dobrym meczu nasze zawodniczki wygrały 34:19 prowadząc do przerwy 21:10.

Rozpoczynamy w nieco innym ustawieniu w drugiej linii niż w ostatnich spotkaniach, grę prowadzi Monika Kopertowska, a obok siebie ma Paulinę Marszałek i Zoricę Despodovską. To okazało się kluczem do sukcesu, Kopertowska świetnie dyryguje poczynaniami koleżanek w ofensywie narzucając bardzo szybkie tempo rozgrywania akcji, za szybkie dla rywalek. Jeśli do tego dodamy bardzo dobrą defensywę i świetną Karolinę Sarnecką w bramce, nie tylko broniącą wiele rzutów rywalek (skuteczność ponad 50% 22 obrony na 40 strzałów, Daria Opelt tym razem wyszła tylko na karnego) ale i uruchamiającą szybkie kontry, które kończyły prawie bezbłędne w I połowie Belmas, Dronzikowska i Ivanovic, to nie dziwi wysoka przewaga już po 20 minutach spotkania. Przyjezdne w pierwszych 10 minutach potrafiły odpowiedzieć na to tylko trzema zaskakującymi rzutami Beaty Skalskiej. Kopertowska kończy występ już po dwudziestu kilku minutach, ale tyle wystarczyło aby nasza najskuteczniejsza rozgrywająca ustawiła mecz. Po zmianie środkowej tempo akcji nieco spada, ale Piotrcovia nadal utrzymuje wysokie prowadzenie i wciąż gra widowiskowo. Po przerwie trener gości posadził już na ławce Annę Mączkę i Beatę Skalską, ale i w Piotrcovii doszło do dużych rotacji w składzie. Zawodniczki, które grają zwykle nieco mniej i tak powiększyły przewagę do 15 goli.

Brawa za występ należą się całemu zespołowi, mogły podobać się świetne podania, asysty i rzuty w ataku pozycyjnym, błyskawiczne, widowiskowe kontry i to czego wcześniej brakowało – silna, skuteczna, z dużym poświęceniem, gra w defensywie. KPR Kobierzyce bez dwóch liderek to już inny zespół, natomiast Piotrcovia pokazała, że ma dwie, praktycznie wyrównane siódemki i duży potencjał, który, mamy nadzieję, zostanie lepiej wykorzystany w przyszłym sezonie.

PIOTRCOVIA – KPR GMINY KOBIERZYCE 34:19 (21:10)

PIOTRCOVIA – Sarnecka, Opelt – Belmas 7, Ivanovic 5 (0/1), Marszałek 5, Dronzikowska 4, Szafnicka 4, Despodovska 2 (1/1), Kopertowska 2, Wypych 2 (1/1), Jałoszewska 2, Klonowska 1, Matyja, Kucharska, Osuch (0/1).

Kary 8 min (Klonowska, Szafnicka, Ivanovic, Despodovska)

KPR GMINY KOBIERZYCE – Słota, Demiańczuk – Jakubowska 3, Skalska 3, Mączka 4 (2/2), Janczak 1, Łuczkowska 2, Kazimierska 2, Szymańska 1, Linkowska 1, Walczak 1, Michalak 1, Wesołowska, Daszkiewicz, Mazguła, Sobczyk.